Logo Centrum Edukacji Ekologicznej w Wągrowcu

Zostaw samochód w garażu!

Ocena 0/5

Do zamiany środków lokomocji na bardziej ekologiczne będą namawiać mieszkańców włodarze Wągrowca w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Od 16 do 22 września w mieście odbędzie się wiele wydarzeń, których głównym celem jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz korzystania z ekologicznych środków transportu, takich jak komunikacja miejska, piesza czy rowerowa.

Obchody rozpoczną się już w czwartek (16 września) od rowerowego przejazdu ulicami miasta. Start zaplanowano w Szkole Podstawowej nr 1 w Wągrowcu o godzinie 10:00. Tego dnia na płycie Rynku (meta przejazdu) zorganizowane zostanie stoisko, na którym pracownicy Zakładu Komunikacji Miejskiej w Wągrowcu będą uczyć mieszkańców, jak prawidłowo wypożyczać i korzystać z Wągrowieckiego Roweru Miejskiego.

W kolejnych dniach miłośnicy jednośladów mogą skorzystać z bezpłatnych przeglądów rowerów, ich znakowania przez funkcjonariuszy policji oraz innych wydarzeń o charakterze rekreacyjno-sportowym i edukacyjnym. Bardzo ciekawie zapowiada się niedziela (19 września), bowiem na ten dzień zaplanowano rajdy rowerowe na trzech trasach przygotowanych z myślą o uczestnikach mających zróżnicowane możliwości kondycyjne. Organizatorami tego wydarzenia są Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wągrowcu oraz PTTK.

To tylko kilka propozycji związanych z obchodami Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Wągrowcu. Szczegółowe informacje dotyczące zaplanowanych wydarzeń, a także dostępnych promocji dla użytkowników jednośladów, znajdują się na plakatach.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności