Logo Centrum Edukacji Ekologicznej w Wągrowcu

Dzień bez Opakowań Foliowych 2024

Ocena 0/5

23 stycznia obchodzimy Dzień bez Opakowań Foliowych. Polacy stają się coraz lepsi w ograniczaniu zużywania torebek foliowych, ale działajmy dalej i nie spoczywajmy na laurach! Z roku na rok statystyczny Polak zużywa coraz mniej opakowań tego typu - statystycznie rocznie toreb wielorazowych i jednorazowych zużywamy 23 szt. na osobę. Jednak niewielka ich ilość poddawanych jest recyklingowi. 

W tym roku w ramach akcji rozpowszechniania postaw proekologicznych, przekazaliśmy placówkom handlowym prowadzącym swoją działalność na terenie Wągrowca, aż 200 toreb bawełnianych, wielokrotnego użytku. 

Chcemy zachęcić właścicieli sklepów i ich klientów do promowania postaw EKO. Ekologiczne torby są doceniane dzięki swojej wytrzymałości, pojemności, odporności i ekonomiczności. Musimy tylko przyzwyczaić się do nawyku zabierania toreb wielorazowych na każde zakupy, później będzie to dla Nas oczywiste.

Zamiana zwykłej reklamówki na przyjazne środowisku torby ekologiczne, pozwoli na ograniczenie odpadów. Pamiętajmy, że jedna „foliówka” powstaje w przeciągu kilku sekund, ale rozkłada się od kilkudziesięciu do kilkuset lat! Dzięki używaniu toreb wielorazowych nasze otoczenie będzie czyste!

Niech ten dzień stanie się początkiem Naszej codzienności w użytkowaniu toreb wielorazowych! 

 

Pozdrawiamy 

Zespół CEE ;)

Galeria zdjęć

419821790_381258637876722_593868630787708985_n 420029153_1479395492951106_6263980738530030197_n
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności