Logo Centrum Edukacji Ekologicznej w Wągrowcu

Konkurs fotograficzny z okazji Dnia Czystego Powietrza

Ocena 0/5

      Wierzymy, że nie trzeba nikogo przekonywać, iż oddychanie czystym powietrzem jest ważne dla funkcjonowania naszego organizmu. W trakcie sezonu grzewczego warto zastanowić się, co możemy zrobić dla naszego zdrowia, a także środowiska. Czyste powietrze to podstawa i dobro, które powinniśmy chronić. Problem zanieczyszczeń jest istotny, wskazuje na to fakt ustanowienia Dnia Czystego Powietrza, który obchodzony jest corocznie 14 listopada

      Z tej okazji Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Urzędzie Miejskim w Wągrowcu przekazało szkołom podstawowym zlokalizowanym na terenie Wągrowca, broszury edukacyjne, w celu wykorzystania ich na zajęciach poświęconym podnoszeniu świadomości ekologicznej w tematach związanych z zanieczyszczeniami powietrza. 

Mamy nadzieję, że broszury spełnią oczekiwania najmłodszych oraz życzymy przyjemnych i wartościowych lekcji.

      Dodatkowo w celu większego zaangażowania młodzieży ze szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie miasta Wągrowca, do obchodów Dnia Czystego Powietrza, Centrum Edukacji Ekologicznej zorganizowało konkurs fotograficzny pod hasłem „Czyste powietrze w mojej okolicy”. Regulamin konkursu został dostarczony do każdej szkoły miejskiej w celu jego rozpropagowania wśród uczniów. Pragniemy, by podczas wykonywania zadania konkursowego uczestnicy zastanowili się: Co kojarzy im się z jesienią i zimą? Czy niestety jest to dym z komina lub zapach spalin? - Niestety często tak bywa. Idąc ulicą wieczorem widzimy w powietrzu unoszące się smugi dymu... 

Liczymy na to, iż uczestnicy konkursu wykonując zadanie utwierdzą się w przekonaniu, iż warto działać, by ograniczać to, co jest dla Nas uciążliwe, a oddychanie czystym powietrzem jest istotne dla zdrowia naszego i naszych bliskich. 

Cieszą Nas widoki pięknych pejzaży złotej jesieni, bez zbędnej mgły smogowej. Dlatego dbajmy o Nasze środowisko.  Zastanówmy się, czy pomimo tego, iż zmrok nastaje już wczesną porą, pęd życia pozornie staje się bardziej spokojny, a natura coraz bardziej się wycisza - czy nie miałoby to swojego uroku, gdyby nie „wiszące” w powietrzu zanieczyszczenia? 

      Celem konkursu fotograficznego jest uwiecznienie jak piękna, estetyczna i czysta jest Nasza najbliższa okolica bez zanieczyszczeń powietrza oraz rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za stan otaczającego Nas środowiska.

   Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody wraz z zapewnieniem opublikowania prac na stronie miasta www.wagrowiec.eu oraz stronie internetowej Centrum Edukacji Ekologicznej www.cee.wagrowiec.eu. 

Liczymy na aktywny udział uczniów ze szkół podstawowych i życzymy powodzenia w konkursie. 

 

Prace konkursowe można przesyłać na adres e-mail j.hak@wagrowiec.eu do 21 listopada 2023 r. Pozostałe warunki uczestnictwa zostały zawarte w Regulaminie Konkursu

Galeria zdjęć

REGULAMIN Zgoda na przetwarzanie danych Załącznik nr 2 do Regulaminu konkursu- OŚWIADCZENIA
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności